Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vše co jste chtěli vědět o Izzym….

 

Náš společný život s Tosou. Co společně děláme, jak trávíme volný čas a jak k nám vlastně Izzy přišel...

 

JAK JSME VYBÍRALI ŠTĚNĚ

Po předchozích zkušenostech s hledáním vhodného psa na krytí Bairušky jsme se rozhodli pořídit si vlastního tosáka, jelikož u tohoto málopočetného plemene je velice těžké najít nepříbuzného psa a ještě k tomu s výbornými zdravotními výsledky.
Sledovali jsme plánované vrhy v okolních zemích pro případný import jedince a našli jsme přesně to co jsme hledali: vynikající výsledky DKK a DLK obou rodičů včetně dalších vyšetření jako je DNA, OCD, luxace pately atd., které se u nás běžně nedělají. Abychom se později vyhnuli případným genetickým vadám jako je chudozubost atd... hledali jsme nepříbuzné spojení a plnochrupé oba rodiče což se nám povedlo - Invasor má 0,00% příbuznost na 10 generací a je absolutně nepříbuzný k našim fenám. Rodokmen z otcovi strany je zcela neznámý v Evropě ! Vzhledem k japonské krvi předků víme, že může být povaha úplně jiná, než na jakou jsme u tosích samců u nás zvyklí, ale od importu nás to neodradilo. Po zaslání této fotografie jsme byli rozhodnuti !

 

Izzy - 4 týdny

 

    

21.2.2009 - DEN NAROZENÍ

Náš první tosáček se narodil v přední světoznámé chovatelské stanici Megasthenes dne 21.2.2009.
Ch. V-Gulch du Center Club Moloss Wolf (imp. FR) x Toshi´s Tar Heel (imp. USA)
Oba rodiče i Invasor byli testování na DNA.

  

IMPORT

Izzy žil v Holandsku do svých 8 týdnů. Po dlouhém rozhodování jak ho k nám co nejlépe dopravit (letecky, autem apod...) jsem se rozhodla absolvovat cestu autem spolu s paní Malinovskou, která importovala jeho sestřičku Indiku. Cesta byla sice velmi náročná, ale zvládli jsme to :-)

  

Obrazek

 

Naše poděkování patří Marisce a Robertovi, že nám jako prvním v České republice umožnili získat nádherného psa této vyjímečné krve.    

 

VÝSTAVY

Veškeré Izzyho ocenění najdete Zde

  

A CO DÁLE

Stejně jako s děvčaty se budeme snažit Izzyho vystavovat. 
Všechny tyto záležitosti bereme jako bonus navíc. Přes naše úspěchy a neúspěchy jsou pro nás všechny Tosy neuvěřitelně skvělým kamarádem, společníkem, hlídačem, miláčkem a členem domácnosti.

 

    

Izzy 15 měsíců

   

 

Náhledy fotografií ze složky 1 rok